zaproszenia ślubneJednym z pierwszych kroków podczas organizacji wesela jest rozesłanie zaproszeń ślubnych do osób jakie zamierzamy na taką uroczystość zaprosić. Wbrew pozorom wybór idealnych kart zaproszeniowych nie jest wcale łatwy i może rodzić pierwsze spięcia między narzeczonymi. Łagodzenie konfliktów i kompromisy są jednak na trwałe wpisane w małżeństwo zatem jest to dobra okazja do przećwiczenia takich relacji.

Oto kilka rad jakie możemy dać narzeczonym w kwestii wyboru zaproszeń ślubnych. Przede wszystkim dobrze jest ograniczyć paletę kolorystyczną do dwóch, trzech kolorów i maksymalnie dwóch lub trzech akcentów. Dobrze przy tym pamiętać, że większość akcentów kwiatowych wykorzystuje zielony kolor. Kolory pastelowe fantastycznie sprawdzają się w kolorystyce zaproszeń. Sprawdzone połączenia kolorów to przykładowo brzoskwiniowy z dodatkiem zieleni, kremowego i starym złotem, także turkusowy w połączeniu z zielenią, koralową czerwienią i szafranową żółcią wygląda efektownie. Mimo to klasyczne połączenie bieli z czernią nigdy nie wychodzi z mody. Wygląda ponadczasowo elegancko, a jeżeli pragniesz wprowadzić dodatkowe akcenty kolorystyczne to rozważ takie barwy jak kanarkowy, jasna zieleń czy niezbyt intensywny odcień różu.

Stylistycznie warto rozważyć takie motywy jak odręczne rysunki z pewną dozą humoru, względnie styl vintage charakteryzujący się użyciem staromodnych, ozdobnych krojów pisma i ornamentów stylizowanych na przełom wieku XIX i XX. Pięknie wygląda także styl art deco z dodatkiem srebra i złota oraz wyrafinowaną kaligrafią. Jeżeli masz odrobinę talentów plastycznych to zawsze możesz pokusić się o samodzielne przygotowanie kartek dla gości. Nada im to osobistego charakteru i kosztuje grosze.

Jeśli zdecydujesz się na samodzielny projekt (lub taki zamówisz), który wymaga wydrukowania nie rób tego na domowej drukarce. Jakość w drukarni zawsze będzie lepsza, a może nawet uda ci się trafić na drukarnię pozwalającą na druk w technice typograficznej tzn. na klasycznej prasie drukarskiej.

Nie zapominaj również o kartkach RSVP oraz kartkach z podziękowaniem dla gości za przybycie na wesele. To bardzo miły gest, który świadczy o tym że zaproszone osoby wiele dla was znaczą.