Młoda Para

To chyba całkiem oczywiste, że każdy człowiek biorąc ślub chce się jak najlepiej prezentować. Bez dwóch zdań na głównych bohaterów ceremonii skierowane są oczy wszystkich przybyłych na wesele gości, a w dodatku każdy robi zdjęcia na jakich także chcemy się pokazać z jak najlepszej strony. Nie zapominajmy także o tym iż czeka nas sesja zdjęciowa przed obiektywem profesjonalnego fotografa, który przez cały dzień, nieraz od samego rana, będzie podążał na nami krok w krok dokumentując każdą ważniejszą chwilę tego wyjątkowego dnia. To, że będziemy odświętnie ubrani jest kwestią całkowicie oczywistą i nie wymaga nawet szerszego rozpisywania się akurat w tym wpisie. Równie łatwe do przewidzenia jest, że przed ślubem pójdziemy do fryzjera, a narzeczone do kosmetyczki. Jednak jest kilka aspektów wyglądu, których nie można poprawić w ciągu jednego dnia tak jak fryzura albo makijaż. Wymagają one rozpoczęcia przygotowań co najmniej na kilka miesięcy przed dniem wesela. Już choćby kwestia schudnięcia kilku kilogramów, tak ważna dla pań (choć jej partner również mógłby pochodzić trochę na siłownię by nie skapitulować na parkiecie po kilku szybkich tańcach). Tego nie da się załatwić w tydzień, tu trzeba przynajmniej kilku miesięcy konkretnego wysiłku.

Lecz w dniu swojego wesela wypada także promieniście się uśmiechać, co może być z lekka kłopotliwe dla ludzi nie mogących pochwalić się najlepszym stanem uzębienia. Niewłaściwa dieta, dużo słodyczy, używki, wady zgryzu, to wszystko wpływa na to, że krępować może co poniektórych pokazywanie zębów w szczerym uśmiechu. Zatem skoro już tyle poświęcamy przygotowaniom do wesela może i dobrze by było za jednym zamachem zająć się naszymi zębami i pójść do dentysty. Po przyjrzeniu się naszym zębom dentysta wskaże najwłaściwsze zabiegi jakie można by przeprowadzić przed weselem, choć niektóre z nich wymagać mogą nieco czasu.

Zwykle najwięcej osób decyduje się na zabiegi wybielające zęby, co nie jest zwykle dość inwazyjnym zabiegiem. Chyba, że w grę wchodzi także mechaniczne usunięcie osadu i płytki nazębnej, jednak zabiegu tego nie należy obawiać się tak jak leczenia kanałowego. Wybielanie zębów przeprowadza się specjalnymi preparatami i możemy tu wskazać przynajmniej dwa rodzaje sposobów. Pierwszym z nich jest zakładanie specjalnych nakładek, pod które aplikuje się na noc specjalny specyfik jaki powoduje wybielenie szkliwa. Taki proces wybielania może potrwać jednak nawet do dwóch tygodni. Drugim, szybszym sposobem są naświetlenia posmarowanych preparatem wybielającym zębów specjalistyczną lampą LED o niebieskim spektrum światła. Taki zabieg pozwala na wybielenie zębów w około godzinę.

Dużo bardziej uciążliwe są wady zgryzu i ubytki po wypadniętych zębach, zwłaszcza jeżeli są to punkty widoczne gołym okiem. Nawet młodym osobom może się przytrafić utrata zęba. Istnieje wiele sposobów na rekonstrukcję takiego ubytku, ale najtrwalszą z nich jest zastosowanie implantów stomatologicznych. Takie implanty służą do zamocowania protezy (pojedynczego zęba lub kilku zębów) i mają postać wkręcanej w szczękę śruby z tytanu. Można by sądzić, że zabieg wszczepienia implantu to bolesna i długotrwała operacja, lecz w rzeczywistości wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym aczkolwiek wszystko zależy od wprawnej ręki dentysty. Więcej zachodu mimo wszystko jest z wyprostowaniem krzywych zębów. Konieczne jest nałożenie aparatu ortodontycznego, który z biegiem czasu wyprostuje odstające zęby, choć jest to stosunkowo długotrwały proces.