pierścionek zaręczynowy

Jest niezbędna, gdyż stanowi jeden z symboli zawarcia związku małżeńskiego, zanim jednak młoda para wymieni obrączki ślubne, przyszły pan młody nierzadko pragnie ozdobić palec swojej wybranki czymś bardziej spektakularnym.

Sama instytucja zaręczyn jako uroczystość nie jest obecnie w naszym kraju specjalnie popularna, chociaż w historii były okresy, gdy przywiązano do niej większą wagę. Ma to niewątpliwie związek z odeszłym w cień ustrojem socjalistycznym, gdy tego rodzaju zbytki, jak pierścionki zaręczynowe, uważane były za zgniłą tradycję kapitalistyczną, a także z bardzo prozaicznego powodu, czyli niedostatecznego stanu zamożności społeczeństwa. Obecnie się to zmienia i coraz więcej młodych mężczyzn decyduje się na obdarowanie swojej wybranki takim pierścionkiem, nierzadko czyniąc to w sposób spektakularny.

Jak wybrać taki pierścionek zaręczynowy, aby był on nie tylko wyrazem miłości i uczciwym zamiarem mężczyzny, ale także spodobał się kobiecie?

Trzeba znać gust partnerki, gdyż wbrew temu, co sobie myślą niektórzy panowie, nie każdej spodoba się noszenie na palcu wielkiego kamienia, nawet jeżeli jest on kilkukaratowym brylantem.

Także wtedy, gdy kobieta uzna gest mężczyzny za pożądany, może takiego pierścionka zwyczajnie nie chcieć nosić na co dzień albo się noszenia takiego bogactwa na ręku obawiać, a poza tym jest całe mnóstwo pań, które w biżuterii uznają jedynie styl minimalistyczny. Nie każda także kobieta preferuje brylanty, gdyż niejedna wolałaby coś, co będzie pasowało do jej oczu. Pierścionek zaręczynowy ze szmaragdem z całą pewnością bardziej będzie odpowiadał kobiecie o zielonych oczach od wielkiego nawet brylantu i dotyczy to wszystkich kolorów oczu pań.

Można także wybrać taki pierścionek wespół z wybranką i nie jest to ani naganne, ani tchórzliwe, a dosyć często spotykane, gdyż i w takim aspekcie panie mają swoje wyobrażenia i pragnienia, dlaczego więc nie można by było wyjść im w nich naprzeciw.

Artykuł we współpracy ze sklepem oferującym szkatułki na biżuterię: sklep.juliette24.pl.