Jesteśmy właśnie niemalże w środku sezonu ślubnego. Dla jednych ludzi to czas ślubowania sobie dozgonnej miłości i spełnienie marzeń o wspólnym życiu, dla innych okazja do zrobienia świetnego interesu. Wiadomo nie od dziś, że wesela to świetny biznes, na którym można nieźle zarobić, albo przynajmniej dorobić sobie kilka groszy. Jest mnóstwo nisz do zagospodarowania w ślubnym biznesie, a jedna z nich to wynajmowanie aut dla młodej pary.

Wybór samochodu na ślub

W tym wyjątkowym dniu, jakim jest dzień zawarcia związku małżeńskiego, młoda para chce być w centrum uwagi wszystkich zgromadzonych na uroczystości gości. Odświętnie ubrani, zadbani, warto też aby pojechać do ślubu jakimś wyjątkowym pojazdem. Pod tym względem jest dosyć szeroki wybór. Niektórzy wolą sami zasiąść za kierownicą jakiegoś sportowego wozu, inni wolą pojechać do ślubu luksusową limuzyną prowadzoną przez szofera. Wielu młodych marzy także o zabytkowym aucie jako ślubna limuzyna.

Oldtimer na wesele

Zabytkowe samochody są hobby dla wielu zapalonych fanów motoryzacji. Potrafią ślęczeć przy nich w garażu godzinami żeby doprowadzić je do stanu dawnej świetności. Na pewno nie jest to tanie hobby, zatem każde dodatkowe pieniądze jakie uda się zarobić aby przeznaczyć je na swoje hobby są jak gwiazdka z nieba. Świetnym rozwiązaniem jest właśnie wynajmowanie takiego auta jako limuzyna na wesele.

Sprawność limuzyny ślubnej

Samochody te są przeważnie dość stare i trzeba poświęcić im dużo czasu aby utrzymać je na chodzie. Stale trzeba wymieniać zużyte części zamienne by samochód nie odmówił posłuszeństwa w dniu kiedy ma pracować na czyimś weselu. Chodzi tutaj także o poczucie odpowiedzialności za klienta, przecież nic złego nie może go spotkać w winy samochodu. Przed wynajęciem auta na ślub trzeba je dokładnie sprawdzić, w szczególności hamulce, i jeśli cokolwiek nie działa tak jak powinno trzeba jak najszybciej wymienić nie działające części, np. tarcze hamulcowe (patrz: https://www.ivecosklep.pl/pl/c/Tarcze/134) albo inne elementy mające wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Koszt wynajmu

Zabytkowy samochód do ślubu to w dalszym ciągu coś, co rzadko się spotyka. Wynajęcie takiego pojazdu przeważnie nie należy do tanich wydatków. Niejednokrotnie taniej jest wynająć nowe auto niż takiego oldtimera. Zaś cena za wynajem rośnie wraz z wiekiem auta. Jest to oczywiście pochodna kosztów jakie właściciel samochodu ponosi w związku z odrestaurowaniem pojazdu. Im starsze auto tym więcej trzeba przy nim zrobić i tym trudniej zdobyć części zamienne. Niejednokrotnie takie części zamienne trzeba nawet dorabiać na zamówienie, bo nie da się dostać już oryginalnych.

Nie można jednak odmówić słuszności twierdzeniu, że wynajęcie zabytkowego samochodu do ślubu to fantastyczna pamiątka dla młodej pary. Zwłaszcza jeżeli uwieczni się taki pojazd na fotografiach ślubnych, aby przypominały o tym jakim to oryginalnym samochodem młoda para podróżowała w ten wyjątkowy dla niej dzień.